Poslanec Evropského parlamentu (KSČM)

Počet výroků: 1

Německá policie uvedla, že 10% migrantů jsou usvědčení zločinci. Merkel neslyší. Německá policie argumentuje, že centra pro uprchlíky se mění v agitační střediska džihádistů. Merkel neslyší.

První prosincový den zveřejnil evropský poslanec Miloslav Ransdorf tvrzení, že 10 % uprchlíků v Německu jsou zločinci. I přesto, že jsme pátrali několik dnů, důvěryhodný zdroj této informace jsme nenašli. Napsali jsme tedy přímo panu poslanci.

Dopis

11. 12. 2015

Vážený pane poslanče,

píšeme Vám za projekt Faktus, který se soustředí na výroky politiků o menšinách etnických, náboženských a sexuálních, rasách, genderu a marginalizovaných skupinách. Výroky porovnáváme s informacemi z otevřených zdrojů a poskytujeme politikům zpětnou vazbu. V této souvislosti nás zaujala úvaha, kterou jste publikoval 1.12. 2015 na webových stránkách Parlamentních listů, a zakončil tímto tvrzením: „Německá policie uvedla, že 10% migrantů jsou usvědčení zločinci. Merkel neslyší. Německá policie argumentuje, že centra pro uprchlíky se mění v agitační střediska džihádistů. Merkel neslyší.“

Zločinnost mezi Němci a uprchlíky je srovnatelná

Kriminalista a předseda Odborové asociace německých kriminalistů (Bund Deutscher Kriminalbeamter) André Schulz v rozhovoru pro Die Welt z letošního 9. listopadu zveřejnil svou prognózu: „Nepřichází jen kardiochirurgové. Většina (uprchlíků) se chová klidně a vděčně. Ale kolem 10 % z nich má potenciál páchat trestnou činnost.“ Poté, co byl dotázán, redaktorem zda se mu zdá 10 % hodně či málo odpověděl: „Musí se vzít v potaz, že přichází mladí muži bez perspektiv a zůstávají bez perspektiv. To jsou rizikové faktory pro páchání trestných činů. Že pak část z nich trestné činy spáchá, je za těchto podmínek úplně normální. Stejné by to bylo s Němci. Náboženství a původ v tom hrají jen vedlejší roli.“

Čtyři dny po tomto rozhovoru vydal oficiální report Spolkový kriminální úřad (BKA), který je podřízen ministerstvu vnitra. Ten konstatoval, že na základě jimi získaných dat od ledna do září 2015 je míra kriminality uprchlíků srovnatelná s Němci.

Podle oficiálních statistik za rok 2014 se kriminalita páchaná lidmi bez německého pasu zvýšila o 3 % (jen pro představu o 40 % vzrostla krajně pravicová kriminalita).

Nikde jsme však nenašli, že by německá policie uvedla, že 10 % migrantů jsou usvědčení zločinci. Prosím sdělte nám zdroj této informace. Stejně tak jsme nenašli ani zdroj tvrzení, že by německá policie tvrdila, že se uprchlická centra mění v agitační střediska džihádistů.

Děkujeme za pozornost.