Iráčan zneužil desetileté dítě. Nejvyšší soud NEzrušil vězení kvůli údajné jazykové bariéře

Pobuřující rozsudek měl vynést rakouský Nejvyšší soud, když osvobodil muže, který zneužil desetileté dítě. Sexuální delikty ze strany migrantů jsou na sociálních sítích populární téma. Často se zapomíná, že většiny těchto zločinů se stále dopouští místní pachatelé, navíc osoby oběti blízké.

hoax5

 

Útok na desetiletého chlapce spáchal dvacetiletý Iráčan loni v prosinci ve vídeňských lázních. Chlapec se okamžitě svěřil plavčíkovi a ten přivolal policii, která pachatele zadržela. V červnu padl rozsudek ve výši šesti let nepodmíněného odnětí svobody a odškodnění ve výši necelých 130 000 korun. Obhájce Iráčana se ale odvolal k Nejvyššímu soudu.

1. Faul: Nejvyšší soud nezrušil vězení

Nejvyšší soud vrátil případ nižší instanci s tím, že rozsudek zůstává částečně pravomocný. Hlavním důvodem byly právní nedostatky. Verdikt o vině tedy zůstává platný, verdikt o výši trestu se může změnit. Vše závisí na dalším průběhu soudu, který se bude konat příští rok a na nějž bude pachatel čekat nadále ve vazbě.

2. Faul: Nejde o jazykovou bariéru, ale o důkazy

Oficiální stanovisko předsedy senátu Nejvyššího soudu Thomase Philippa je, že nebyly podány dostatečné důkazy k druhému bodu obžaloby ze znásilnění. Zatímco verdikt o těžkém sexuálním zneužití zůstává nevyvratitelný, k vážnějšímu obvinění ze znásilnění nebyl podán dostatek důkazů. Dle Nejvyššího soudu musí být jednoznačné, zda viník věděl, jestli jeho oběť se sexuálním stykem souhlasí, či jedná proti vůli chlapce. A to bude muset obžaloba lépe doložit.