NEšlechtí nové Němce: Merkelové režim se NEsnaží spojit mladé Němky s dovezenými muslimy

Pro větší důvěryhodnost přibývají u hoaxů čím dál častěji odkazy na zdroje. Podobně je tomu u textu z tuzemského protiislámského webu, který tvrdí, že v Německu vláda šlechtí nové občany. Jaká je jejich relevance?

Autor schovaný ze zkratku RM pouze přeložil článek z protiislámského webu Gates of Vienna a zkopíroval níže uvedené odkazy. Článek tvrdí, že německé vláda organizuje večírky pro německé dívky a „ilegální imigranty“, aby se seznámili a vytvořili páry. Podobně jako nacisté v 30. letech v rámci spolku Lebensborn.

1. Faul: je to vládní program

Vše dokládá fotografií, na které u jednoho stolu sedí čtyři světlovlasé dívky a pět snědých mladíků. Fotografie pochází z dolnosaského deníku Kreiszeitung z listopadu 2015, kdy list informoval o setkání studentů z učňovské školy BBS-Schülerinnen ve Wildeshausenu s uprchlíky, které zorganizoval jejich angličtinář. Druhá fotografie zaznamenává školního projekt na doučování uprchlíků, který organizovali tamní studentky a student. Předtím než začali pomáhat s úkoly migrantům, podporovali děti v Kamerunu. Třetí „školní“ odkaz upozorňuje na oslavy konce roku na německém Gymnáziu v Lahru – těžko říct proč.

2. Faul: strašení desítkami příbuzných

V plánech na výrobu „nových Němců“ je podle článku zahrnuto už i slučování rodin, kdy za migranty přijedou desítky příbuzných. Nepřijedou, protože nemohou: slučování se vztahuje pouze na nejbližší rodinu (manželka, děti apod.). Navíc německá vláda se už loni v lednu shodla v rámci tzv. azylového balíčku na zpomalení procesu slučování rodin s odkladem na dva roky, informovala o tom i tuzemská média.

3. Faul: účelové pracovní smlouvy

Autor článku tvrdí, že tamní zaměstnavatelé se do akce „Noví Němci“ také zapojili. A účelově začali dávat mužům pracovní smlouvy pouze na dva roky. Pracovní smlouvy pouze na dva roky jsou v Německu přísně omezeny. Jinak platí, že prodloužit smlouvu na dobu určitou může v rámci dvou let zaměstnavatel třikrát, pak už zaměstnanci musí nabídnout smlouvu na dobu neurčitou. V Německu bylo zaměstnáno v roce 2015 na dobu určitou ve věkové skupině 25 až 54 pouze necelých 9 % osob.

4. Faul: satirické video vydávané za seriózní

Důmyslný plán současné německé vlády má potvrzovat nakonec i propagační video, z kterého je ale patrné, že se se jedná o vtip. Pochází ze dílny satirického webu Neo Magazine Royal.